Chudy będzie, jakby co to podbijajcie do niego i mówcie że „jesteście od DoM1Na” 😉


Już w najbliższą niedzielę (16.09), w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie (Aleje Jerozolimskie 3) w godzinach od 10.00 do 18.00 odbędzie się impreza publiczna związana z premierą polskich czołgów w World of Tanks. Wstęp dla wszystkich odwiedzających jest darmowy, a na miejscu czeka mnóstwo atrakcji, które zadowolą zarówno graczy, jak i miłośników militariów, fanów dobrej muzyki oraz całe rodziny.

Fani popularnej gry World of Tanks mogą liczyć na wspólne granie ze społecznością na kilkudziesięciu przygotowanych stanowiskach komputerowych. Przewidziane są nagrody dla uczestników w postaci okolicznościowych koszulek i kodów bonusowych do gry! Na wydarzeniu będzie można spotkać członków społeczności oraz twórców gry, którzy poprowadzą specjalną prezentację. Ze sceny można spodziewać się licznych animacji i konkursów związanych z ich ulubionym tytułem, w których do zdobycia będą cenne nagrody.

Miłośnicy militariów ucieszą się na możliwość darmowego zwiedzania Muzeum Wojska Polskiego, w tym najnowszej wystawy „Służyli Niepodległej. Wojsko Polskie 1918-1939. Nowe Zabytki” (ponad 1200 eksponatów, także dot. wojsk pancernych). Na widok publiczny zostanie wystawiony polski czołg 7TP, z którym będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i który wykona rundę honorową. Ze sceny usłyszymy wykład historyka Michała Mackiewicza, który opowie o tej jednostce oraz polskiej myśli pancernej II Rzeczpospolitej.

W strefie budowy polskiej firmy COBI młodsi i starsi miłośnicy klocków będą mieli okazję zbudować własne konstrukcje. Na szczególną uwagę zasługiwać będzie ogromna makieta inspirowana mapą „Studzianki” z World of Tanks, gdzie odbędzie się Strategiczna Gra Bitewna. Ponadto, odwiedzający będą mogli zakupić zestawy klocków i modeli World of Tanks w promocyjnych cenach, a firma dodatkowo zapowiada kilka innych, niesamowitych niespodzianek.

Melomanów zapraszamy na niepowtarzalny koncert zespołu Żywiołak, który odbędzie się podczas wydarzenia. Ze sceny usłyszymy oczywiście utwór, który został dodany do World of Tanks podczas gry na rodzimej mapie „Studzianki” oraz przekrój dorobku artystycznego tego zasłużonego zespołu dla polskiej sceny muzycznej. Będzie również możliwość zdobycia autografów oraz porozmawiania z członkami formacji.

Z okazji wydarzenia firma Wargaming przygotowała ciekawą promocję z korporacją taksówkarską ELE Taxi. W najbliższy weekend na ulicach Warszawy będzie można spotkać wybrane taksówki z logo World of Tanks, chorągiewką i okolicznościowymi naklejkami. Każdy pasażer takiego samochodu otrzyma od kierowcy kod bonusowy z czołgiem Rudy 102! Dodatkowo podczas weekendu będzie można wygrać nowy, polski czołg premium 50TP Prototyp. Aby wziąć udział w konkursie zrób zdjęcie przed dowolną taksówką ELE Taxi w Warszawie z hashtagami: #polskieczolgi, #ELETaxi i zamieści je na Twitterze. Konkurs trwa od soboty do niedzieli (15-16.09), a zwycięzców będziemy nagradzać w poniedziałek!

Wydarzenie organizowane jest z okazji wprowadzenia polskiej linii czołgów do gry World of Tanks na komputerach osobistych oraz rodzimej mapy „Studzianki”. Linia rozpoczyna się lekkimi czołgami 4TP, 7TP, 10TP i 14TP. Kolejne maszyny to średnie czołgi 25 TP KSUST II, projekty inżyniera Edwarda Habicha – 40TP oraz 45TP. Na górze polskiego drzewa technologicznego znajdziemy 53TP Markowskiego, 50 TP Tyszkiewicza i 60TP Lewandowskiego. Są to projekty odnalezione w archiwach polskich instytutów naukowych, badawczych i technicznych. Czołgi premium to 50TP prototyp oraz Pantera „Pudel” zdobyta przez Powstańców Warszawskich. Z okazji premiery polskiej linii stworzyliśmy unikatowy projekt muzyczny z wybitnymi, polskimi artystami. Zespół Żywiołak nagrał swoją wersję utworu „W moim ogródecku”, który został zaimplementowany do gry i można go usłyszeć podczas ładowania mapy „Studzianki” oraz w kluczowych momentach bitwy. Następnie uznany twórca O.S.T.R. stworzył na bazie tej kompozycji własną, hiphopową interpretację pt. „Polska siła”.  Nakręcono również specjalny teledysk przygotowany wspólnie z artystami. Cały projekt muzyczny ma na celu promocję kultury, rozrywki, edukacji i nowoczesną formę komunikacji z lokalnymi odbiorcami. Polska jest jednym z najważniejszych i kluczowych rynków w całej Europie dla firmy Wargaming. W grze zarejestrowanych jest dokładnie 3 684 546 Polaków, co stanowi prawie 10% populacji naszego kraju.

19 Responses to spotkanie miłośników WoT w Muzeum Wojska Polskiego

 1. Powhatan Powhatan pisze:

  Kurrrrr. Do gry, to dali 7tB (bialoruski z tojtojem zamiast wieży) i nie Studzianki a mapę Donbadu z okresu walk z separatystami. Tam są kamienice czynszowe w polu i traktory 😁😁😁

  • deValgo deValgo pisze:

   Dlaczego się dziwisz? To sowieci wygrali 2 wojnę światowa i to oni pisali historie przez następnych kilka dekad, a ta białoruska swołocz jeszcze 100 lat temu mówiła o sobie „tutejszy”, takie mieli pojęcie o swoim pochodzeniu i historii.

   • Askaz Askaz pisze:

    Jak ktoś chce może grać ‚historycznym’ 7TP. A historyczne mapy jak wiadomo się nie sprawdzają.

   • Zimny85 Zimny85 pisze:

    deValgo
    Twój komentarz w stosunku do posta jest: nie na temat, zbędny, chamski i rasistowski.
    Miałem możliwość poznać kilku Białorusinów. Wszyscy byli ludźmi na poziomie, mili i pozytywnie nastawieni do Polaków (wbrew temu, co serwują nam politycy i media). Dało się z nimi dogadać lepiej niż z niejednym Polakiem, również po spożyciu znacznych ilości alkoholu.
    Dodatkowo twoja ignorancja dotyka mniejszość polską na Białorusi, która w niektórych regionach tego kraju stanowi spory odsetek społeczeństwa.
    Gównoburza, która kumuluje się na tym blogu w związku z polskim drzewkiem jest wstrząsająca. Po przeczytaniu wielu komentarzy z wielu postów w tym temacie jest mi po prostu wstyd, że jestem obywatelem tego samego kraju co część komentujących. Z waszych wypocin płynie jad, żółć i ekstrakt z cebuli.
    Samą imprezę uważam za zaj*bisty pomysł. Jeśli dam radę to na pewno odwiedzę głównie z dwóch powodów: DARMOWE zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego i koncert Żywiołaka.
    A historyczności szukajcie sobie w Batllefieldzie, Call of Duty albo nawet Fortnite 😀

    • deValgo deValgo pisze:

     Panie Zimny, całe świadome środowisko graczy WoT zna kilku Białorusinów, ich prawdomówność i nastawienie do naszej nacji. Sami zaczęli ten cyrk, a teraz niektórzy są zdziwieni że wyrażamy się o nich niepochlebnie…

     • Zimny85 Zimny85 pisze:

      Panie deValgo, owszem ale nie można oceniać całego narodu jako „swołocz” (mimo rozgoryczenia), patrząc przez pryzmat kilku osób wysoko postawionych w strukturze korporacji, która (jak każda inna) jest nastawiona na zysk. Idąc tym tropem możemy mianem „złodziei” nazwać wielu ludzi, w tym Polaków (z innych korporacji, nie wymieniając nazw).
      Jeśli chodzi o polskie drzewko, uważam, że jest OK. Nie jest wybitnie dobre albo wybitnie złe. Jest OK.
      Fakt. Czekaliśmy na nie długo, ale przez wiele lat „eksperci” (w tym wielu Polaków) uważali, że jeśli to drzewko w ogóle wejdzie do gry, to będzie niekompletne / wchodziło w skład innego (europejskiego) drzewka. Może jednak warto było czekać dłużej na KOMPLETNE polskie drzewko?
      Nasze „białoruskie tanki” mają jedną wspólną cechę szczególną: wysoką alfę. A to w połączeniu z niezłym wychyłem działa i umiejętnościami gracza daje szanse na całkiem niezłe wyniki.
      Szkoląc załogi na nowe czołgi, bez „żarówy”, niezależnie od drzewka zawsze idzie ciężko.
      Może warto zrobić najpierw perki, zbadać moduły i ograć czołg, zanim na forum napisze się „50tp prototyp ssie!”, „60tp ssie!” itp.
      Myślę że jest się z czego cieszyć. A ta impreza, to po prostu miły prezent.
      Tyle. Bez ciśnień 😉

    • Lemoniadowy_Joe Lemoniadowy_Joe pisze:

     Mnie nie jest wstyd ale +1

    • Guy Micki Guy Micki pisze:

     Sam jesteś chamski, zbędny i rasistowski, skoro bronisz Rusinów atakując Polaków.
     Z twoich wypocin płynie jad, cebula i czosnek.
     Wstyd mi, że jesteś polskojęzyczny.

     • Zimny85 Zimny85 pisze:

      Chamski na razie nie jestem. Polaków mogę krytykować do woli bo jestem jednym z nich. Podobnie postąpię w stosunku do własnej rodziny, jeśli uznam, że jej członkowie podejmują niewłaściwe decyzje.
      W przeciwieństwie do Ciebie dostrzegam różnicę między Białorusinem, Rosjaninem i Ukraińcem.
      Po nazwaniu Rusinem (Ruskiem), od wielu Białorusinów czy Ukraińców dostałbyś po pysku. Te narody wycierpiały wiele z rąk sowietów podobnie jak Polacy (tu na marginesie: z Ukraińcami mamy parę ciemnych kart historii ale z Białorusinami nie, więc nie wiem skąd ta niechęć).
      A gdybym nie był polskojęzyczny, to bym Ci pocisnął w innym języku 😀
      PS. wykładam c===3 na twoje oskarżenia o rasizm 😀

 2. Paweł Pilski pisze:

  Akurat Białorusini ze szlacheckimi korzeniami uważali się za Litwinów, jeszcze w połowie XIX wieku. I byli polskojęzyczni. Ale najpierw zabory, potem ZSRR i na zawsze zapomnieli o swojej litewskiej przeszłości. Zjawisko litwinizmu popularne jest tylko wśród opozycji demokratycznej i inteligencji.
  Najśmieszniejsze, że ich przodkowie, w rodzaju Kościuszki czy Chodkiewicza, równo po Moskalach jechali. A teraz to o zgrozo bratnie narody. 😀

 3. pikawka pikawka pisze:

  Dwa pytanka zupełnie serio:
  1. start o 10:00 oznacza otwarcie „wejścia”, czy też już od 10:00 będzie można ujrzeć Chudego i ekipę ?
  2. czy będzie jakieś żarełko – odpłatne rzecz jasna, na darmową kiełbasę od WG nie liczę 🙂 ?

 4. Kupsztas pisze:

  Kod na Rudego, jak rozumiem, zaproszeniowy?

Dodaj komentarz