Niedawno serwer NA West i NA East połączono w jeden centralny serwer amerykański, od 22 lutego do 5 marca w sprzedaży będzie Defender, a 31 marca biuro WG w Emeryville w stanie Kalifornia zostanie wcielone w struktury pozostałych biur.

WotNA Biuro

Wargaming reorganizuje strukturę swoich amerykańskich biur wydawniczych i developerskich.

Odnoszące sukcesy Północnoamerykańskie biuro wydawnicze zostanie przeniesione i wcielone w struktury istniejących już dwóch biur WG. Północnoamerykańskie biuro odpowiedzialne za konsolowe World of Tanks zostanie przeniesione do biura Chicago-Baltimore, a biuro odpowiedzialne za wersję PC zostanie przeniesione do biurw Austin.

Biuro WG w Emeryville zostanie zamknięte 31 marca 2018.


Aktywnych graczy, którzy rozegrali w tygodniu co najmniej 1 bitwę na serwerze NA jest mniej więcej 175.438 (serwer EU: 832.320, serwer RU: 3.038.233), przy czym w godzinach szczytu serwer NA West obsługuje ~4.000 graczy, a NA East ~12.000.

LiczbagraczyUS

liczba aktywnych graczy w tygodniu

Czyli pod otoczką krótszych kolejek i usprawnienia MM, tak naprawdę powoli ogranicza się koszty utrzymania serwerów, bo gracze NA tracą zainteresowanie World of Tanks.

ź: WoT NA

17 Responses to serwer NA – zamknięcie biura WG i relokacja

 1. Tommy_Gun pisze:

  Taki mały off-topic:
  Przez ograniczony czas na platformie Origin można za darmo dostać grę Dead Space:
  https://www.origin.com/pol/en-us/store/dead-space/dead-space/standard-edition

 2. Fox Fox pisze:

  Odnoszące sukcesy xDDD hahaah

  Za dobrze ogarniali więc ich rozjebali.

  Następny przystanek za kolejne sukcesy: syberia.
  Także pilnować się tam

 3. Roophert Roophert pisze:

  Jeden z powodów dla których serwer NA miał maraton na 3 premki…
  Wolę mieć niecały milion aktywnych graczy, niż pierdyliard premek za free i nie mieć z kim grać.

 4. BattlemoveR BattlemoveR pisze:

  Nie dziwi mnie to. Gracze w Stanach i okolicy mają Overwatch, PUBG i LoL-a, a zamożniejsi bawią się VGchatem. WOT był tam grą totalnie niszową. Następny w kolejce jest za 2-3 lata EU, który też pierdyknie, na RU będą siedzieć jeszcze latami, bo ich kalkulatory nic innego nie odpalą. I niech sobie grają, do gry nie mam nic. WG natomiast niech zdycha w męczarniach.

  • Barkeeper Barkeeper pisze:

   Od kilku lat słychać że ”za 2-3 lata” WoT upadnie. Naprawdę nie macie już dość pitolenia tych bredni? Liczba graczy na WoT EU jest zaledwie odrobinę niższa niż w najlepszym okresie a następne aktualizacje mają szansę przyciągnąć z powrotem sporo starych graczy. Takie są fakty. Już tyle razy hejterzy się zbłaźnili swoimi bzdurnymi teoriami że chociażby wspomnę o tym jak WT czy AW miało zmiażdżyć WoTa i co? i nic… Delikatnie mówiąc jest to dość żałosne.

   • BattlemoveR BattlemoveR pisze:

    W którym miejscu napisałem że WOT upadnie ? Zamknięcie serwerów NA jest pokłosiem faktu, że ludzie w tamych stronach mają świetny sprzęt do gier i przechodzą na nowe tytuły. Europa i Rosja dalej ma z tym problem, więc trzyma się produktów starszych, jest też inny target jeśli chodzi o gry sieciowe. To co obecnie obserwujemy w Stanach za jakieś 3 lata zacznie dotykać serwera EU jeśli chodzi o WOT i nie ma w tym żadnych bredni. Zacznie się od zamykania poszczególnych klastrów. Na wschodzie WOT-a będą reanimować jeszcze z 10 lat, bo tam przeciętny Wania może sobie pomarzyć o odpaleniu najnowszych gier w wysokiej rozdzielczości. Możesz sobie zakłamywać rzeczywistość, pogadamy za 2-3 lata.

    • ferreus_eques pisze:

     „Zamknięcie serwerów NA jest pokłosiem faktu, że ludzie w tamych stronach mają świetny sprzęt do gier”
     Na tak, w Europie ludzie mają takie kalkulatory, że nie mogą grać w Overwatch czy LoL-a! Nie przyszło ci do głowy, że popularność takich tytułów, jak LoL w USA wynika z upodobania do komisowej dziecinady, a WOT jest dla przeciętnego gracza z USA za wymagający. Widać to po przeciętnym poziomie graczy z serwera US.

    • Barkeeper Barkeeper pisze:

     @BattlemoveR – O przepraszam nie napisałeś że WoT upadnie tylko że WOT EU upadnie… To taka różnica że hej. I napisałeś to chociaż liczba graczy na serwerach europejskich jest jak już wspomniałem niewiele mniejsza niż za czasów największego szału a najbliższe aktualizacje mają dużą szansę przyciągnąć z powrotem starych graczy. Ty i tobie podobni pieprzyliście bzdury o upadku WoTa jak WT wyszło. Pobiegłeś pograć w WT i co. I teraz sam narzekasz na WT a gra w niego 10 razy mniej ludzi niż w WoTa. Jeśli WoT EU gdzie gra regularnie tyle osób albo i więcej niż w WT ma upaść za 2-3 lata to co powiesz o WT kolego? I teksty ”pogadamy za 2-3 lata” słyszałem już 4 lata temu. I co roku się powtarzają. Muszę cię unieszczęśliwić ale jeśli WoT EU padnie to najwcześniej za jakieś 10 lat. Miłego hejtowania życzę.
     @hary76 – Po tym jak cię wszyscy wyśmiewali na forum WoTa nie zorientowałeś się jeszcze że swoimi zidiociałymi komentarzami tylko rozśmieszasz ludzi i nikt cie nie bierze na serio?

     • hary76 pisze:

      kogo takich, pacanów forumowych……. debili którzy strajkują na Marszu Śmiechu a napierda….w operacje WIELKIE G……..czy tych co robili „blow job” adminowi ? czy kurw…..które raportowały ludzi którzy piszą uczciwie na temat ?czy kurw….komu ? weź te swoje mądrości i spier…….na forum gdzie wszyscy robią sobie loda…..i tyle gadki szmatki .Wszystko lubię ,ale skurwy…i tępoty która panuje wśród pseudo pierdołów na forum już nie.

      A co do syfu w tym gównie jak w wot.W nocy masz gry po 5 botów 5 pomarańczy i resztę noobów bitwy po 3 min 15:0 0:15.Jeszcze kilka miechów i całe to tałałajstwo dorobi sie 10 tieru.Wtedy poziom żenady wota osiągnie kulminacje i żadne cuda nie pomogą tej grze.Bo nikt normalny w ten syf nie będzie grał.A jak ty widzisz małe spadki to proponuje ci przetrzeć różowe okulary.

      • Barkeeper Barkeeper pisze:

       @hary76 – To przestań grać to będzie jednego nooba na randomie mniej. Jak tam idzie ostatnio? Chyba 46%wr z tego co widziałem… To tak apropo syfu jaki jest na randomie.
       Zaś apropo forum to pisałeś bzdury i trollowałeś jak najęty to nie dziw się że ludzie traktowali cię jak nawiedzonego idiotę. Z tego co widzę po twoich wypocinach tutaj to nic się nie zmieniłeś.

   • hary76 pisze:

    Widzisz ,gdybyś grał o stałych nocnych godzinach to widziałbyś jaki w wot robi się SYF I CHU…….z boczkiem.Ale jak się jest klakierem zaślepionym w wota to się tego nie dostrzega.Ja daje czas a to gówno z 2 do 3 lat i niech spierda……z tym syfem.Skoro ja w godzinach wieczornych mam po średnio 5 botów chu…wie czego ,to nikt na zdrowy chłopski rozum nie będzie grał w to gówno i w ten syf.Ta chu…firma tak sobie nagrabiła że dam na tace żeby tych skurwie…wyjeba…z roboty na zbity pysk z serwera EU.Tak skurwy…firmy zjeban…….nie widziałem a siedzę w PC długie lata.Każdy ma coś za uszami ale to co odpierda……debile w tej firmie to się w pale nie mieści.Na razie to gówno ratują tylko niskie wymagania i możliwość pogrania ze znajomymi.Gra jest zajebista ale firma z pracownikami to banda pierdol….debili i darmozjadów.Wspomnisz moje słowa z 2 lata i 100k na tym gównie nie zobaczysz .
    Ps A skoro jesteś tak pewny tego syfu to zadam ci pytanie.SKoro teraz mam po 5 botów na team że srać sie chce,to co sie stanie za niedługo jak wszystkim botom pchają 10 tiery.Już cię widzę jak będziesz grał w ten syf w 3 min z 10 botami na strone.

 5. marcysiek marcysiek pisze:

  a co sie stanie z kontami ludzi ktorzy grali na NA, usuna czy przeniosa ich na EU czy jak?

 6. Paweł Pilski pisze:

  W tej chwili jest ze dwa razy mniej graczy niż ze dwa lata temu. W dane WG wierzą tylko idioci. Wierzyliby nawet wtedy gdyby WG podało, że ma miliard graczy. Faktem jest, że upadł serwer koreański. Za nim podąża amerykański. Do UE ten trend też trafi. I ostanie się tylko RU. Gracze naprawdę są wkurzeni tym co się z tą grą dzieje i jak są traktowani przez tę dziwną firmę. Widać, że to nie jest deweloper europejski czy amerykański, lecz wschodni, euroazjatycki, postmongolski, postsowiecki, rusko-białoruski. Takie firmy na zachodzie mogą tworzyć tylko ruską mafię, ewentualnie sprzedawać vodkę, poza tym raczej na dłuższą metę nie mają racji bytu. Inna kultura, zbyt duża egzotyka.

Dodaj komentarz