Nowa wersja głównego silnika gry z obsługą renderowania wielowątkowego. Co to jest, jak działa i co to oznacza dla graczy? Zapraszamy do obejrzenia filmu i zostawienia komentarzy.

27 Responses to renderowanie wielowątkowe w WoT

 1. Roophert Roophert pisze:

  Podoba mi się ich podejście; fajnie, że myślą nawet o ruskich kalkulatorach.

  Ciekawi mnie jedno – czy poprawi to jakoś działanie w 4k? Bo np. denerwuje mnie nagłe zwolnienie gry (a raczej kursora) podczas otwierania okien załogi, czy innych starych elementów UI.

 2. Vdr pisze:

  Zobaczymy jak to poprawi fps na Ensku i Mińsku 😉

 3. KALOOO KALOOO pisze:

  Nadchodzi optymalizacja, czyli wszystkie rdzenie bedą jednakowo obciazowe, no to wykorzystywanie all rdzieni na 20% i elo, jednakowo obciazone

  są, no są

 4. martinez387 pisze:

  Ciekawe co jeszcze WG ma w bazie danych dotyczących graczy (oprócz rodzaju procka, konfiguracji kompa, itd. ) 😉

  • Jarek Ewa pisze:

   Mozesz poprosic o swoje database ja to zrobiłem i wiem co trzymaja o graczach.np.
   ile dni konta premium miales ,ile golda kupiłeś jakie nagrody dostałeś,CAŁY czat(priv i w grze )co kolwiek pisales jest zapisany!!!!i duzo innych zeczy.

   • martinez387 pisze:

    @Jarek Ewa No to ciekawe są te dane, przynajmniej te które udostępniają. 🙂 Na czacie głównym nic nie piszę bo poziom tam jest zerowy (w stylu niektórych nabuzowanych osobników komentujących na tym blogu, albo i jeszcze gorzej) , korespondencję też mam wyłączoną poza znajomymi – bo w 99% są to obelgi od swoich albo od przeciwników z randomka.

  • marigo42 marigo42 pisze:

   Mają na pewno dużo informacji… Od patcha 0.9.? w folderze „res” pojawił się folder „cef” a w nim aplikacja „cef browser process” która łączy się z internetem po odpaleniu gry (czy tego chcesz czy nie).. W Menadżerze zadań pojawia się jeden lub kilka procesów „cef browser”. Jeżeli czasem wywala cię do pulpitu lub gra się zamyka całkiem, to jet to wina tej aplikacji w Wocie.

   U mnie się tak działo i przez mgnienie oka widziałem mały biały prostokąt na pulpicie z jakimś komunikatem. Dwa razy udało mi się zrobić zrzut ekranu bo komunikat nie zniknął i dalej był na na ekranie: „Java script alert: adres jakiejś strony internetowej i komunikat: Zagraj w najbardziej wciągającą grę 2018, wchodzisz na własne ryzyko”. Po zamknięciu w menadżerze zadań procesu „cef browser” komunikat zniknął. Nie wiem co to za aplikacja i procesy więc ją zablokowałem w firewallu.

   Grać można normalnie bez tego procesu, nie można tylko kupować w sklepie w grze, śledzić postępu w misji np. na SU-130PM i chyba też nie można grać na Twierdzach. Jak chce wejść na Twierdzę to muszę wyłączyć blokadę tej aplikacji.

   • mickey93 mickey93 pisze:

    to jest chyba ten program co ma wykrywać cheaty

    • marigo42 marigo42 pisze:

     Chyba nie, program do wykrywania cheatów działa w trakcie uruchamiania gry (sprawdza wtedy pliki gry), natomiast ten „cef browser” działa cały czas. To jest prawdopodobnie aplikacja która pokazuje Ci co WG ma dla Ciebie w promocji. Jak był kalendarz adwentowy, to pojawiało się po pierwszym wejściu do garażu okno, jaki czołg jest w kalendarzu w danym dniu. Jak „cef browser” zablokujesz, to okienko wyskoczy, ale puste z komunikatem „Uwaga dane nie dostępne… Jeden z procesów „cef browser” miał opis : „World of tanks chromium embeded browser” WG wie pewnie o graczach dużo za dużo 🙂 …

 5. Xenlin Xenlin pisze:

  Ciekaw jestem jak moje i7 i GTX 1070 w lapku odczuje tę optymalizację. W sumie nawet przy moich mocnych bebechach fpsy powinny podskoczyć o 10-20% do góry.

 6. Czolg E100 pisze:

  Ktoś się wprawnym okiem dopatrzył T-62M, oby zastąpili T-62A i zostawili jako specjalny, ale bym się cieszył! 😀

 7. mickey93 mickey93 pisze:

  ciekwawe kiedy to ma wejść bo właśnie przymierzam się do wymiany sprzętu

 8. martinez387 pisze:

  Oooo kolejne 25k IS-3A i podobna liczba Defenderów, wg stanu na 24.12 Czerwoni Baronowie i Czarni Książęta właśnie odpalają silniki. Wiwat randomki, wiwat balans, wiwat bitwy 0-15/15-0. 😉

 9. Plum73 pisze:

  Super!
  Prawie jak na konsolach.
  Tam wszystkie maszynki mają po równo 2 procesory, 8 rdzeni, 16 wątków i jednego pada ;]

 10. MariuchiK pisze:

  Logowanie do Dom1na via Steam nie działa już kilka miesięcy. Gif z CPU epicki i dobrze obrazuje sytuację. Nie mogę dojrzeć co jest napisane na odrzuconej koszulce kiedy się przegrzewa… Ktoś widzi?

Dodaj komentarz