Policjanci zatrzymali 49-letniego mężczyznę podejrzewanego o kierowanie, w centrum Pajęczna, czołgiem T55. „Pancerny” był pod wpływem alkoholu. Trzeźwieje w policyjnym areszcie a czołg odholowano na strzeżony parking. Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności natomiast za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, grozi kara do lat 8.

Czolg-pajeczno 4

fot. www. twojepajeczno.pl

Czolg-pajeczno 3

fot. www. twojepajeczno.pl

13 czerwca 2019 roku około godziny 21.40  dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie, za pośrednictwem CPR, otrzymał nietypowe zgłoszenie o czołgu jadącym jedną z głównych ulic miasta . Natychmiast w rejon ulicy Mickiewicza skierowany został patrol. Zastał zaparkowany na jezdni czołg T 55 oraz stojącego obok mężczyznę. Z wstępnych ustaleń wynikało, że chwilę wcześniej jechał on tym czołgiem jako pasażer . Wkrótce policjanci zlokalizowali także w pobliżu 49-letniego właściciela pojazdu . Mężczyzna  był nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu.  Noc spędził w policyjnym areszcie.  Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty. W usunięciu czołgu z ulicy pomógł funkcjonariuszom były żołnierz, który ma uprawnienia do kierowania takimi pojazdami.  T 55  na koszt właściciela trafił na strzeżony parking. Jak wynika z wstępnych ustaleń początkowo czołg był transportowany na lawecie, która zepsuła się.  Pojazd wojskowy  zdjęto z niej na czas naprawy. Kiedy ponownie miał zostać załadowany zapewne wiedziony fantazją  a raczej brakiem wyobraźni  i alkoholem 49-latek postanowił zabierając na pokład pasażera odbyć przejażdżkę ulicami Pajęczna.  Czołg nie ma ubezpieczenia komunikacyjnego a właściciel uprawnień do kierowania takimi pojazdami. 49-latek po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany.

250-92502

fot. Policja

ź: Policja, twojepajeczno.pl


18 Responses to pijany jeździł czołgiem po ulicach Pajęczna

 1. Jisaburo Ozawa Jisaburo pisze:

  Megadeth – The Right To Go Insane. Super utwór i videoclip super zespołu a to wszystko oparte na faktach.

 2. Powhatan Powhatan pisze:

  Zatrzymany przez kołowca.

 3. _Patrol _Patrol pisze:

  Drodzy gracze, korzystając z okazji przypominam, że alkohol to zło!

 4. Czolg E100 pisze:

  Najgorzej jak grasz wota cały dzień i widzisz takiego T-55 za oknem i nie wiesz czy to już schizofrenia 😀

 5. stalgorzow1945 pisze:

  Ale kot hah najlepszy Polski kierowca :d

 6. Falathi Falathi pisze:

  I to jest ta istotna zaleta WoT: można rozbijać się po mieście T-55 bez ryzyka, że przyjedzie policja i będą nieprzyjemności 😀

 7. tomgw pisze:

  o chuju złoty, a myślałem , że to ja odpierdalam po pijaku 😀

Dodaj komentarz