Linia Frontu: obrońcy stawiają opór w 4. odcinku

Emil 1951 od czasu patcha 1.4.1 zaliczył niezłego nerfa mobilności i szybkostrzelności.

Czwarty odcinek Linii frontu 2019 rozpocznie się 13 maja o 7:00 CEST i będzie dostępny do 20 maja o 04:00 CEST (UTC+2). To Wasza szansa na przeżycie epickich bitew 30 na 30, wygranie wielu nagród i dołączenie do wyścigu o zabójcze czołgi-nagrody!

Mamy także wieści dotyczące następnego odcinka Linii frontu. Piąty odcinek będzie mieć miejsce od 17 czerwca o 05:00 CEST do 24 czerwca o 02:00 CEST (UTC+2).

O wszystkich szczegółach, w tym o nagrodach i konkretnych specyfikacjach, dowiecie się z naszego specjalnego artykułuLinia frontu: Zasady”.

Jeszcze nie jest za późno, by dołączyć do walki i wygrać mnóstwo nagród! Szczególnie dlatego, że w czwartym odcinku po raz pierwszy będziecie mieli możliwość kupić po obniżonej cenie dowolny z 11 oryginalnych czołgów dostępnych w tym roku do wypożyczenia na Linii frontu.

Jeśli wydaliście złoto na wypożyczanie czołgów w poprzednich odcinkach, zostało ono przechowane w specjalnym funduszu. Nie ma znaczenia, jakie pojazdy i na jak długo wypożyczaliście – teraz możecie użyć swojego funduszu, aby rozbudować swoją pancerną kolekcję, korzystając ze zniżki! Zniżka zostanie obliczona w zależności od tego, ile złota wydaliście na wypożyczanie pojazdów.

Oto streszczenie mechaniki wypożyczania, aby odświeżyć Waszą pamięć:

Wykorzystajcie słodkie zniżki na te wspaniałe czołgi, wybierzcie swój pojazd i przyjcie do zwycięstwa!

Unosimy zasłonę tajemnicy: Charakterystyki pojazdu Emil 1951

Jak już wiecie, jedną z głównych nagród Linii frontu 2019 jest Emil 1951, szwedzki czołg ciężki premium VIII poziomu z automatycznym ładowaniem, który jest całkiem nowy i dostępny tylko na Linii frontu. Dowódcy, oto nagroda warta Waszych wysiłków, zwycięstw i woli wygranej!

Po długich okresach testów i dodatkowych usprawnień jesteśmy nareszcie gotowi ujawnić tajemnicę i przedstawić Wam końcowe charakterystyki tego budzącego grozę zawadiaki. Zaczynając od czwartego odcinka, będzie on dostępny w kliencie gry.

Statystyki:
Tier: VIII, HT premium Szwecja
Wartość: 7.200 10.300 G
Ilość HP: 1.400
Moc silnika: 440 400 KM
Masa: 26,37 t
Stosunek mocy do masy: 16,69 15,17 KM/t
V-max: +45/-16 km/h
Obrót kadłuba: 28 °/s
Obrót wieży: 27,1 22,9 °/s
Opory gruntu: 1,151/1,247/2,014
Pancerz kadłuba: 100/20/30 100/35/30 mm
Pancerz wieży: 180/35/20 mm
Zasięg widzenia: 360 m
Zasięg radia: 710 m
Liczba załogantów: 3

Działo: 10,5 cm lvkan L/67
DMG: 360/360/460
Penetracja: 217/242/53 mm
DPM: 2.093,4 1.858,3
Szybkostrzelność: 5,815 5,162
Pocisków w magazynku: 3 szt.
Czas przeładowania: 2,75 s
Czas przeładowania magazynka: 25,455 29,371 s
Pojemność magazynu amunicji: 75 szt
Celność: 0,384
Czas celowania: 2,88 s
Wychył działa: -12/+14 °

Emil 1951 jest zwrotnym czołgiem ciężkim z dobrym czasem celowania, który zadaje 360 punktów uszkodzeń jednym strzałem. Użyjcie jego dobrej mobilności, aby dostać się w sam środek walki i zdominować pole bitwy z pomocą jego głównej zalety, trzystrzałowego magazynka. Jego uszkodzenia na minutę są znakomite, a do tego potrafi strzelać w ruchu.

Dostosowanie równoważenia 

Uważnie przeanalizowaliśmy ostatnie odcinki Linii frontu i zdecydowaliśmy trochę dostosować niektóre ustawienia w balansie. Wierzymy, że to dostosowanie pomoże uczynić ten tryb przyjemniejszym i wyrównanym. Przejdźmy do szczegółów.

Zmieniony Nalot

Po pierwsze zmieniliśmy Naloty. Nasze statystyki pokazują, że jest to jedna z najmniej popularnych rezerw bojowych. Jest to oczywiście spowodowane tym, że Nalot nie zadaje przeciwnikom poważnych uszkodzeń. Jeśli jego pociski nie przebiją pancerza, albo nie trafią bezpośrednio celów to Wasi przeciwnicy są tylko ogłuszeni i co najwyżej „dostają lekko po łapkach”

Dlatego chcemy uczynić z Nalotu atrakcyjniejszy wybór, żeby służył za możliwą alternatywę dla Ostrzału artyleryjskiego. Trochę zwiększyliśmy:

  • zadawane uszkodzenia.
  • promień eksplozji.

WAŻNEJednocześnie zmniejszyliśmy penetrację Nalotów, aby lepiej zbalansować te zmiany.

W wyniku tego Naloty będą zadawać uszkodzenia z większą częstotliwością, ale o mniejszych wartościach wszystkim czołgom znajdującym się w promieniu wybuchu. Ta rezerwa bojowa będzie bardziej przewidywalna i ogólnie bardziej przydatna dla obu drużyn.

Główne cele: Zwiększenie pancerza bocznego

Dobra wiadomość dla obrońców! Zwiększyliśmy pancerz boczny bunkrów ze 165 do 180 mm, w samą porę na czwarty odcinek. Wprowadzamy tę zmianę, aby:

  • Zmniejszyć wpływ pojazdów lekkich na rozgrywkę. Wiele z nich ma około 180 mm penetracji pancerza pociskami standardowymi. Szybkie i mobilne pojazdy lekkie mogą z łatwością dostać się na Wasze tyły, prędko dojechać do głównych celów i zadać ogromne ilości uszkodzeń, celując w ich słabo opancerzone boki.
  • Zmniejszyć wpływ niszczycieli czołgów i innych klas pojazdów, które mogą strzelać do bunkrów z dużej odległości. Zauważyliśmy, że w końcowych etapach bitwy niektórzy gracze wolą bombardować główne cele z bezpiecznej pozycji, co zmniejsza szanse drużyny broniącej na wygraną.

Dodatkowe 20 mm bocznego pancerza zachęci atakujących do zbliżenia się do miejsca akcji, wypróbowania różnych taktyk i uważniejszego celowania. Trudniej będzie przebić bunkry, szczególnie pod większymi kątami oraz pojazdom z przeciętną penetracją.

Inżynieria i punkty odradzania

W czwartym odcinku, zdolność Inżynieria jest dostępna dla obu drużyn pod aktualnie obowiązującymi warunkami. Jednakże zrmniejszymy bonus do prędkości dla atakujących, kiedy zajmują bazę i aktywują tę zdolność.

  • Poziom 1 – Z 1,6 do 1,5
  • Poziom 2 – Z 1,6 do 1,5
  • Poziom 3 – Z 1,8 do 1,7
  • Poziom 4 – Z 1,8 do 1,7
  • Poziom 5 – Z 2,0 do 1,8

Ta zmiana da obrońcom więcej czasu na dojechanie do zajmowanego punktu. Oprócz tego mogą lepiej kontrolować strefy, szczególnie strefę B.

WAŻNEDzięki temu dostosowaniu podajemy pomocną dłoń obrońcom. Jednocześnie zajmujemy się problemem zajmowania baz pierwszej linii przez szybkie czołgi lekkie, zanim czołgi z drużyny broniącej będą miały szansę się do nich dostać.

Ostatnią nowością jest zmienione położenie niektórych punktów odradzania. Gracze z drużyny atakującej będą teraz w stanie uniknąć sytuacji, w których odradzają się zbyt blisko bazy otoczeni przez czołgi drużyny broniącej i są niemal natychmiast niszczeni. Poczynając od zbliżającego się odcinka, punkty odradzania będą położone dalej od epicentrum stref bitewnych.

Jak zawsze śmiało odwiedzajcie dedykowane wątki na forum i podzielcie się z nami swoimi opiniami na temat nadchodzących dostosowań w równoważeniu. Dowódcy, powodzenia w czwartym odcinku!

 

0 0 votes
Oceń wpis:
9 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Czolg E100

No cóż ^^. Dalej jestem ciekawy IX tieru. Mam nadzieje że coś porządnego

I3lackDragon

W końcu mam nadzieję że naprawi te punkty odradzania. Kilka przypadków miałem kiedy strefa C była zajęta przez obrońców a mnie odnawia na środku strefy -_-

Natxd

Trochę słaby ten Emil 1951 :/

Xenlin

Czy ja wiem czy taki słaby? Mobilność: 400 kucy tylko ale za to ledwie 26 ton masy – Moc/Masa jedna z lepszych identycznie jak w T26E5 – można się spodziewać podobnej charakterystyki jazdy. Pancerz: Wiadomo – Szwed to Szwed – kadłub wpuści. Wieża z 180mm z takim kątem da mu raczej możliwość spokojnego pstrykania bez obawy o penetrację na swoim tierze. Armata: I tutaj w sumie największa bolączka tego pojazdu będzie. 217mm peny na pocisku podstawowym – bez szału, zważywszy na to, że jest to dość przeciętna wartość na tym tierze. Czas celowania 2.88 – dupy nie urywa niestety. Większość… Czytaj więcej »

User_3543234

Porównałem sobie te Emile na tanks.gg Premka ma lepszy stosunek mocy do masy i mniejsze opory. Będzie trochę szybsza. No i to tyle. Niestety działo to będzie gorsza padaka niż Emil I. Największa bolączka tej padliny to właśnie soft staty. Czas celowania krótszy o 0.1s, a rozrzut przy obrocie wieży 0.13 (0.15 dla Emila). Cała reszta gorsza. O ile WG nie „podkręci” RNG to będzie słabo. Osobiście expiłem Emila I na drużynówkach, bo randomów z IX i X tierami bym nie wytrzymał. Ktoś załaduje golda i wieża przestaje odbijać. Kadłub to papier a na bokach overmatch (chyba że to zbuffowali,… Czytaj więcej »

Marek

WG xD kurna teraz to polecieli z Emilem… Nie dość że ponerfiony po całości to mu jeszcze cenę podnieśli 😀 Brawo WG. Po prostu świetny biznes

Sinecode

„Jak już wiecie, jedną z głównych nagród Linii frontu 2019 jest Emil 1951, szwedzki czołg ciężki premium VIII poziomu z automatycznym ładowaniem, który jest całkiem nowy i dostępny tylko na Linii frontu.”

Obstawiam worek cebuli i 3 skrzynki ziemniaków że jeszcze na święta albo będzie w kalendarzu awentowym, albo normalnie w sklepie premium „dla tych spóźnialskich co nie mieli czasu/okazji zdobyć go podczas Linii Frontu”. 🙂

Xenlin

Typ 59 nie wróci do sprzedaży – boom w paczkach świątecznych.
E 25 nie wróci do sprzedaży – boom w sklepie…
Emil będzie nagrodą – boom…