Tak więc cała pseudo historyczność World of Tanks poszła w pizdu.
Co następne? ;)

MrConway przypomina, iż czołgi z Valkyria Chronicles – Edelweiss i Nameless są ekskluzywną zawartością serwera SEA i tak pozostanie. Równocześnie zostawia sobie otwartą furtkę twierdzeniem, że World of Tanks nie aspiruje do pozycji historycznego symulatora pojazdów pancernych.
20 czerwca 2017

Edelweiss i Nameless

Ja rozumiem, że KV-2 Ragnarok wygląda zajebiście, a jeszcze bardziej zajebiste jest to że jest to drzewkowy KV-2 w formie pojazdu premium, ALE…
• jest to czołg premium o parametrach drzewkowego KV-2, tak więc wtf?!
• jest to reskin ze świata sci-fi w pseudo historycznej grze o czołgach z początku XX w.

Gdzie idziesz WG?! Co następne, Edelweiss i Nameless?
Szwedzki metalowiec z ćwiekami na błotnikach już lata po polach bitewnych. Kolorowe czołgi też już mamy. To może gówno tanki takie jak na konsolach, np. T71 z pentagramem z tyłu?!
Zaczynając grę w World of Tanks chciałem grać w grę o czołgach, pancernych potworach z IIWŚ, ale teraz robi się tu jakiś cyrk.

WG zarobi krocie na wprowadzeniu KV-2 premium, gawiedź będzie zadowolona, ale otwiera to także furtkę do wrzucania dalszej gówno zawartości do gry, która to jest „grą online dla wielu graczy o tematyce pojazdów bojowych z połowy XX wieku”. Jednym prostym trikiem WG zrobiło dwie gry w jednej, wystarczy zaznaczyć opcję wyświetlania tylko historycznej zawartości i mamy pancerną grę o czołgach. Drugi świat to napierdalające się ze sobą jednorożce, lasery i tęczowe wybuchy. Teraz dopiero zacznie się dojenie graczy, bo przecież możliwości jest sporo, a na konsolach mamy „zaledwie” 90 (sic!) reskinów.

Lista reskinów na konsolach

Czy wprowadzenie do gry KV-2 Ragnarok to dobra decyzja?

 • nie (79% - 2 859)
 • tak (11% - 417)
 • nie mam zdania (10% - 351)

głosujących: 3 627

Loading ... Loading ...

Chociaż to w sumie tylko gra…

TY rzorek89
EDIT rzorek89: prosze bardzo Bromin


Ciekawostka: Andrey Sarafanov, który robi modele 3D do World of Tanks dodał wczoraj render czołgu Nameless:

Andrey-sarafanov-sarafanov-nameless-8

ź: artstation.com

21 Responses to kiedy WG wprowadziło KV-2 Ragnarok

 1. spadajmała napisał(a):

  I do tego cena za szósty tier, chyba ich poebao :D
  Generalnie to już dawno się tak nie ośmieszyli :D

  • DoM1N DoM1N napisał(a):

   To jeszcze można zrzucić na barki licencji Warhammera, albo że jest to wersja premium standardowego drzewkowego tieru VI.

   • Sanchezir napisał(a):

    Taa niby licencja i te sprawy, ale aż takie podbicie ceny w stosunku do cromwella B czy Rudego?

    Imho cena wynika z faktu, że pojazd będzie świetnie zarabiał – bo w zasadzie nie ma potrzeby strzelania z premium amunicji, a już tym bardziej przeciwko wyższym tierom… o czym WG doskonale wie więc pocisnęli z ceną ;)

    BTW ja już szukam modów na podmianę skórki na zwykłego kawulca.
    Nie mam ochoty oglądać w bitwach tych zjebanych fantasy tanków, a chcę zostawić włączone niehistoryczne kamuflarze – bo większość jest fajna.

 2. burkoslaw_ napisał(a):

  Jaki spam tematów o tym czołgu nie za dużo tego to już 6 dziś.

 3. Roophert Roophert napisał(a):

  Wprowadzenie w takiej formie nie jest złe – jest skin, który można wyłączyć i jest normalny KV-2.
  W rozumieniu: ta paczka zawiera czołg KV-2 w wersji premium, a do tego specjalne malowanie – IMO jest OK. Ale jeżeli w przyszłości będzie to działało na zasadzie Ob252u i Defender, IS6 i IS6 Black, KV-2 (R), KV-2 (T), KV-2 (Y) itd. (każdy jako osobny pojazd) to zdecydowanie jestem przeciwko….

  …co nie zmienia faktu, że i tak zagłosowałem na nie, ponieważ to jest malutki kroczek w kierunku Edelweiss i Nameless, a tych nie da się „wyłączyć”.

  • DarthCaedus napisał(a):

   w sumie jak komuś przeszkadza to jest opcja w settingsach żeby wyłączyć niehistoryczne wyglądy i wtedy wygląda to jak zwykły kawulec chociaż w sumie nie wygląda jakoś ultra niehistorycznie poza napisem, którego i tak nikt nie widzi jak do niego mierzy

   • Sanchezir napisał(a):

    @DarthCaedus
    Tylko że wtedy muszę wylać dziecko z kąpielą.

    Większość niehistorycznych kamo mi się podoba i nie chcę z nich rezygnować tylko dlatego, że WG wprowadza fantasy tank z uniwersum które nijak nie pasuje do gry.

    Optymalne rozwiązanie to by były jakieś zaawansowane ustawienia w grze, gdzie gracze sami mogliby włączać/wyłączać poszczególne niehistoryczne skórki… no ale pewnie nie jest to priorytetowa sprawa.

    Chyba pozostają mi mody/podmiany skinów :/

 4. Ten_warrior_ Ten_warrior_ napisał(a):

  Póki da się wyłączyć to jeszcze ujdzie…
  BTW Spoko filmik

 5. Владимир Владимирович Путин Владимир Владимирович Путин napisał(a):

  Ciekawy ruch ze strony WG. Promują produkt, który jest trupem, dodają zawartość, która nie dość, że jest absurdalnie niszowa to jeszcze ogromnej części graczy się nie podoba (co widać na forach). W efekcie po raz kolejny gracze leją ich po tyłku i rzucają portfele w kąt. Co z tego, że pewne akcje są genialne (paczki świąteczne, maraton na Progetto), jak za chwilę wszystko jest rozwalane tak idiotycznymi pomysłami. Nie można było znaleźć jakiegoś Asa Pancernego z czasów II WŚ, wlepić niby historyczne malowanie na KW-2 i to sprzedać za 60 zł? Nie można było zrobić ruchu podobnego do Centka RAAC? To jest KW-2 – legenda tej gry i sprzedając taką normalną premkę WG mogłoby zarobić kilka razy więcej, a gracze całowaliby ich po rekach.
  A tak… Kupią tylko dzieciaki, ewentualnie napaleńcy/osoby dla których 110 zł to jak splunięcie. Plus tego jest taki, że zostaną oni na niskich tierach przez co oszczędzą frustracji innym.

 6. Damian Wakahiko Rogala Damian Wakahiko Rogala napisał(a):

  Dałem, że nie mam zdania. Mnie aż tak nie zależy na samej historyczności gry, byle żeby fajnie się grało. Jakbym miał kasę na wydanie to bym sobie takiego KW-2 sprawił, każdy może sobie wyłączyć niehistoryczny wygląd. Grunt to, że maszyna nie jest lepsza niż drzewkowy odpowiednik, chociaż już to, że jest porównywalna robi się niebezpieczne. Ludzie zagłosują portfelami, ja raczej nie kupię, ale sam pojazd wygląda bardzo ładnie i też nie wygląda jakoś super nieklimatycznie, wydaje się być stonowany, ale jak ktoś ma hajs i go chce to niech sobie kupuje.

 7. kwiliniosz kwiliniosz napisał(a):

  Quo vadis WoT?

  Wiem, głupie pytanie…

 8. LordFenikX napisał(a):

  A ludzie dalej naśmiewają się z Armored Warfare i ich pomysłów…

Dodaj komentarz