Jedni przeczytali we wczorajszym Q&A, a inni doświadczyli tego na własnej skórze – bany za mody w ESL. Sprawa jest dyskusyjna i wywołała powszechne poruszenie. Trudno się dziwić gdyż wcześniej pojawiło się wiele sprzecznych oficjalnych stanowisk zarówno WG, jak i ESL, aż w końcu postanowiono rozwiązać problem w sposób wymagający najmniej zaangażowania, czyli tak jak do tej pory (WG style) – banując z automatu. Coś takiego powoduje oczywiście wzrost ogólnego oburzenia i wzmożone dyskusje nad słusznością banów. Sprawa jest faktycznie dyskusyjna, gdyż WG nie potrafiło określić które mody są dozwolone, a które nie na serwerze EU.
Faktycznie oficjalnej listy zakazanych modów jak nie było tak nie ma, ale administracji ESL w niczym to nie przeszkadza:

Dyskusja o banach: forum ESL

I odpowiedź adminów na pytania o nielegalne mody: KLIK


Dalej w temacie można przeczytać, że ESL faktycznie opublikował listę zakazanych modów, ale… po zbanowaniu graczy.

Trochę hejtu z forum WoT: KLIK

Jeśli ktoś czuje się pokrzywdzony i uważa, że bana otrzymał niesłusznie może podpisać się pod petycją o jego zdjęcie i wprowadzenie przejrzystych zasad.
PETYCJA

33 Responses to ESL banuje – petycja

 1. zak pisze:

  Czy tylko mi się wydaje, że jeśli jakiekolwiek mody były by dozwolone to były by one dostępne dla wszystkich na stronie ESLa??

 2. Bzikers81 pisze:

  To niech WG zrobi listę i wprowadzi system wykrywania na serwery Eu i z głowy .a

 3. mukaa92 pisze:

  hahaha no chyba kogoś poj**ało. Dostali słuszne bany za mody i teraz płacz i petycje. GJ WG za te bany GJ ESL!

  • infinityzero pisze:

   no nie wiem czy takie słuszne, bana dostał nawet gościu, który miał w modach tylko minimapę do ESLa 😯

   • zak pisze:

    Tak a skąd wiesz, że tylko to?

   • Ra Ra pisze:

    ESL sam zrobił syf i sam sobie zaprzecza, z drugiej strony zbanowani sami są sobie winni że nie sprawdzali co jakiś czas czy nie zmieniły się zasady np rozgrywek WoT dołożyli do .
    Zasady globalne Ostatnia zmiana: 12.02.2013 09:30 1.3. Programy
    Programy, które nie są oryginalną częścią gry, łącznie z modyfikacjami, nie są dozwolone w ESL. Wszystkie programy głosowe, takie jak TeamSpeak, Ventrillo można bezpiecznie używać. Skrypty oraz zmiany w konfiguracji gry są dozwolone, chyba że są one całkowicie lub częściowo zabronione przez regulamin. Programy, które zapewniają przewagę podczas gry (sterowniki, które pozwalają na usuwanie ścian) są zabronione. Wszelkie programy, które zmieniają grę są zabronione.
    World of Tanks 1on1 test_4 Ostatnia zmiana: 19.05.2015 16:31 (dodano regulamin)
    1.2.3. Modyfikacje:
    Wszelkiego rodzaju skórki i modyfikacje są dozwolone, jeżeli nie są zakazane przez Wargaming.
    w takim razie sam ESL Anti-Cheat z godnie z zasadami globalnymi jest nielegalny, poza tym wychodzi na to że jest to program szpiegujący ciekaw jestem jak ESL będzie się bronił bo takie oprogramowanie w Polsce jest nielegalne.

    • A żadnego regulaminu czy umowy że się zgadzasz na to oprogramowanie nie akceptujesz? Nie sądzę aby ESL działał wbrew prawu. Za duże pieniądze za tym stoją. Nikt nie musi brać w tej lidze udziału jak przeszkadza mu te oprogramowanie szpiegujące.

    • burkoslaw_ pisze:

     W umowie masz że zgadzasz się na oprogramowanie sprawdzające twój sprzęt więc o co płacz nie czytasz regulaminu twoja strata. Nielegalne byłoby gdyby ten program działał bez twojej zgody a tak zgadzasz się z regulaminem więc jest wszystko ok. Nieznajomość prawa nie jest wymówką do jego łamania.

  • słusznie. Człowieku! co ty? Ludzie za samego Xvm,a i Esl map dostawali to chyba już przeprzesada?!? ogólnie jedyny pomysł jak popsuć Esl humor to strajk i brak „Chętnych na turnieje” Może się wtedy opamiętają

  • Gruszkaj Gruszkaj pisze:

   Prawda jest taka, że jakby jeden od Was dostał bana, to Ty mukaa byłbyś tym płaczącym. Bany poleciały naprawdę za nic!

 4. mackolis 2k pisze:

  Offtop:ile można zarobić kasy za misje na t28 concept ?

 5. M4RUD4 M4RUD4 pisze:

  Akcja jak zawsze z d***. Działanie zbyt pochopne. Najpierw lista zakazanych potem ban za używanie w tej kolejności, a nie na odwrót. Niby wszyscy powinni mieć równe szanse, czyli najlepiej jak by nie było żadnych modów, ale powinno to być jasno i dokładnie sprecyzowane. Wtedy używasz na własne ryzyko.

  • burkoslaw_ pisze:

   Jak byk w regulaminie mają wszystkie mody dające przewagę. Zezwolenie tylko na skórki i programy głosowe tak ciężko przeczytać regulamin. Potem takie same ciołki płaczą że np. bank ich oszukał bo nie wiedzieli co podpisują (jak nie czytali to oczywiście że nie wiedzieli). Potem takie niedojdy płaczą że państwo ma im pomóc wziąć za rączkę jak za komuny i za nich zapłacić

 6. Geodoyando pisze:

  Niedługo moze się pojawić lista wszystkich zbanowanych graczy. Jak pisałem wcześniej jest możliwość „rehabilitacji”. Szkoda że już co poniektórzy stracili szansę zakładając nowe konta na ESLu… W sumie ok 12-13% zbanowanych to nasi krajanie…

 7. prawidłowo! cziterzy ruinują tą gre bardziej niż cs:go

 8. Grzeszny666 pisze:

  W regulaminie ESL jest wyraźnie napisane, że wszelkie modyfikacje gry są zabronione… Czego tu nie rozumieć? I bardzo dobrze, że bany podostawali. 🙄

 9. Eshyagnnor pisze:

  – „Programy, które nie są oryginalną częścią gry, łącznie z modyfikacjami, nie są dozwolone w ESL.”
  – „Skrypty oraz zmiany w konfiguracji gry są dozwolone, chyba że są one całkowicie lub częściowo zabronione przez regulamin.”

  Wyciąg z postu Ra.
  Na podstawie w/w nie da się jednoznacznie określić który mod jest legalny. Celowniki, hitlogi, modyfikacje mini-mapki etc. są skryptami i jednocześnie w jakimś stopniu modyfikacjami. Nim będzie można ocenić, czy bany nałożono słusznie trzeba dokonać ostatecznej interpretacji regulaminu. Takiej, która nie pozostawi jakichkolwiek wątpliwości.

  • woj2012 woj2012 pisze:

   W końcu ktoś, kto nie pisze ahhhahahaha cziterzy fkońcu topsze!

   Tu ewidentnie występuje błąd ze strony ESL i WG. Jedno wyklucza drugie, a sumienie nie u kazdego to samo 🙂 Powinni jak byk postawić : ŻADNYCH modów albo listę z zakazanymi / dozwolonymi. So simple.

 10. No Name pisze:

  Ja czytałem u angoli na forum, że ten sprytny wychwytywacz czitów skanował rejestr i polecieli wszyscy, którzy mieli zainstalowanego (gdziekolwiek, nawet na innym kliencie) warpacka albo tundrę.
  Za to poleciała „pierwsza fala”, teraz zaś wprowadzone regulamin i od teraz będą bany za „cokolwiek”.

 11. Hallack5 pisze:

  Jedna z najlepszych decyzji tej firmy w historii… dla tych którzy mają wątpliwości i nie czytali tego co akceptowali „„Programy, które nie są oryginalną częścią gry, łącznie z modyfikacjami, nie są dozwolone w ESL.”
  Koniec kropka. O co petycja? „Nie czytałem regulaminu”?

  Teraz czekam na działania dla gier randomowych…

 12. Drachenfels pisze:

  A jakis czas temu pisalem ze te wszystkie ESL’e to przedszkole i poki nie dojdzie do jakiejs profesjonalizacji to nie ma sensu sie bawic. 😉 Folwark nie powazna instytucja.

 13. „Kiedyś na czarownice polowała inkwizycja w średniowiecznej Europie” jakimż idiotą i nieukiem trzeba być aby takie bzdury pisać?

Dodaj komentarz