Najbardziej zaangażowani dowódcy prawdopodobnie wiedzą, czym jest tryb bitew drużynowych. Bitwy drużynowe są rozgrywane w specjalnym formacie (7/54 graczy, 2 bazy), nieużywanym w innych trybach gry.

Bitwy drużynowe były początkowo bardzo popularne, bo dobrze odpowiadały naszemu modelowi współzawodnictwa. Ale gdy World of Tanks poszło dalej, bitwy drużynowe pozostały w miejscu, stając się swego rodzaju niszą, przestarzałym trybem bez możliwości rozwoju i celów. Co więcej, nie współgrają już z żadnym z naszych obecnych formatów.

Biorąc to wszystko pod uwagę, postanowiliśmy wycofać tryb bitew drużynowych wraz z aktualizacją 1.6.

Alternatywne tryby, które możecie brać pod uwagę

Wiemy, że wśród fanów World of Tanks są gracze, którzy nawet dzisiaj grają w bitwach drużynowych. Dlatego też chcielibyśmy dać Wam alternatywne sposoby na realizację Waszego potencjału pancernego, dopracowywania taktyki drużynowej i zdobywania przy okazji mnóstwa nagród.

W zależności od Waszych upodobań i umiejętności, może Wam się spodobać jeden z następujących trybów:

 1. Turnieje, gdzie możecie walczyć o bycie najlepszym i wygrywać złoto, czołgi premium i inne specjalne nagrody.
 2. Twierdza – doświadczcie innego formatu bitwy w drużynie, produkujcie rezerwy, które wspomogą w bitwie członków Waszego klanu i zdobywajcie kredyty i złoto. Jeśli jeszcze nie jesteście członkiem żadnego klanu, możecie też dołączyć do innych klanów jako najemnicy!
 3. Linia frontu – epicki tryb 30 na 30 dla pojazdów VIII poziomu na dużej mapie i o ekscytującej rozgrywce. Najlepsza droga do uzupełnienia swoich kredytów i rezerw PD.
 4. Bitwy rankingowe z przerobionym systemem rozwoju i mnóstwem nagród.

Wypróbujcie każdej opcji i spróbujcie znaleźć tryb, który przypadnie Wam do gustu! Do boju!

7 Responses to 1.6: tryb bitew drużynowych zostanie wycofany

 1. Maras1410 pisze:

  Głupota…. Jedyne co można zrobić, żeby zachęcić graczy do jego grania jest brak straty WG PR, bo przez ten czynnik większość graczy, która już ma 10k+ nie chce dojść, a gdy jest jeden mocny team, to ‚średniacy’ po 1 lub 2 przegranych też się rozpadają

 2. romkucha pisze:

  A ja uważam, że wycofanie bitew drużynowych praktycznie bez dania nic w zamian to wielki błąd. Rankingówek czy lini frontu nie ma co porównywać do tego trybu, czym innym jest indywidualna rywalizacja, a czym innym drużynowa. I czasami jak zaglądałem to wcale nie był to taki wymierający model. Nocami grało dość dużo ludzi, a i zabawa była fajniejsza niż na randomach. Szkoda drużynówek, a są ludzie którzy w WOTa grają już tylko drużynki lub twierdzę, bo randomy stają się coraz bardziej frustrujące.

 3. hssscooter pisze:

  Szkoda , lubię ten tryb , dla graczy bezklanowych to świetny tryb do gry w drużynie i zarabiania kredek nie przejmując sie wuenka i statystykami….

 4. Pewien_O pisze:

  Przestarzały tryb bez możliwości rozwoju i celów – jak dla mnie wystarczyło by dodać do niego zarabianie małych ilości rezerw, albo tych paczek które zbiera się w Twierdzach i już by grało więcej osób bo byłby jakiś cel. Z podanych zamienników to tylko te Twierdze są podobne, reszta to doświadczenie dla pojedynczego gracza bądź plutonu. Wiele klanów (które nie były jakimiś wymiatczami) wolało grać drużynówki a nie twierdze/cw bo mogły działać w drużynie a nie traciły za dużo. Tak mi się wydaje przynajmniej.

 5. Sqbany17 Sqbany17 pisze:

  WG to są mistrze świata. Myślą że ludzie grają nowe tryby, bo są nowsze tak po prostu. Guzik prawda. Gdyby nie nagrody nikt nie grałby w nudny FL i wnerwiające rankedy.

 6. kowalskijan484 pisze:

  Nawet nie wiedziałem, że taki tryb był w Wocie xD

Dodaj komentarz