Zapowiedź najnowszej aktualizacji Art of War.

Aktualizacja 0.22 wprowadza wiele ulepszeń, poprawek oraz nowości:

 • Ulepszony i rozbudowany system dowódców
 • Ulepszona grafika pojazdów
 • Nowe pojazdy
 • Chińskie mapy PVP i PVE
 • Mapa globalnych operacji – Waterway
 • Zmiany w mechanikach pojazdów

Przygotuj się na opanowanie Sztuki Wojny!

SYSTEM DOWÓDCÓW PO PRZERÓBCE

Przerobiony system dowódców, wprowadzony w aktualizacji 0.22, zastąpi stary prosty postęp dowódców. Jest to złożony i wyrafinowany system, umożliwiający graczom daleko idące dopasowanie dowódców do własnego stylu gry.

scr1

Czeka na Was piętnaście poziomów, wiele profitów i innych rzeczy do wyboru!

ULEPSZONA GRAFIKA

W aktualizacji 0.22 ulegnie znacznej poprawie wizualna strona „Armored Warfare”, między innymi w wielu pojazdach pojawią się tekstury wysokiej jakości.

NOWE POJAZDY

W niniejszej aktualizacji do gry wjedzie sporo nowych pojazdów, zarówno standardowych jak i premium. Po większości rozchodzi się o chińskie maszyny. Uzupełniamy gałąź czołgów podstawowych Zhanga Fenga dwoma nowymi czołgami podstawowymi, Typ 99A1 9 poziomu oraz Typ 99A2 10 poziomu.

Do tego wprowadzamy dwa nowe czechosłowackie opancerzone wozy bojowe niskich poziomów w gałęzi polsko-czechosłowackiej, która w grze pojawiła się w aktualizacji 0.21.

type99a11

Type 99A1 – czołg podstawowy 9 poziomu

Rozchodzi się o zaawansowaną wersję czołgu Typ 99 i pierwszy chiński czołg podstawowy trzeciej generacji, który ma wywindować chińskie siły zbrojne na poziom XXI wieku. Pojazd uzbrojono w potężną armatę gładkolufową kal. 125 mm, wyposażono w kompozytowe opancerzenie kadłuba i wieży oraz w masę zaawansowanych technologii, w tym system laserowy JD-3. Począwszy od 2001 roku z taśm produkcyjnych zjechało jakieś tysiąc egzemplarzy tego czołgu, które obecnie znajdują się wyłącznie na wyposażeniu chińskiej armii.

type99a21

Type 99A2 – czołg podstawowy 10 poziomu

Oto Typ 99A, wyposażony w eksperymentalną technologię. Poczesne miejsce zajmuje dłuższy wariant armaty ZPT-98 kal. 125 mm (L/55 zamiast L/44). Obydwa odmiany Typ 99 są bardzo zwrotne i dobrze chronione, ale nie nadzwyczaj szybkie. Mając na uwadze armatę kal. 125 mm można je usytuować między T-90MS a T-14 Armata.

type961

Type 96 – czołg podstawowy 6 poziomu

Chiński czołg podstawowy Typ 96 opracowano w latach 90. XX wieku w roli następcy starzejących się i bazowanych na Typ 59 konstrukcji, jakie powstały po szoku, przeżytym w wojnie w Zatoce Perskiej. Pojazd bazował na serii pojazdów eksportowych Typ 85, przy czym Typ 96 był przeznaczony do służby krajowej. W latach 1997-2005 wyprodukowano około 2000 egzemplarzy, które wciąż jeszcze są na wyposażeniu wojska.

type96a1

Type 96A – czołg podstawowy 7 poziomu

Zmodernizowany wariant czołgu podstawowego Typ 96. Modernizacja miała na celu ulepszenie oryginalnego Typ 96 do poziomu bojowej zdolności Typ 99. Obejmuje zaś ulepszony pancerz wieży oraz lepsze układy elektroniczne. Do poziomu Typ 96A zmodernizowano około 1100 czołgów Typ 96. Są one teraz na wyposażeniu chińskiej armii.

zbl081

ZBL-08 – opancerzony wóz bojowy 7 poziomu

Ten ośmiokołowy opancerzony wóz bojowy należy do najnowocześniejszych BWP Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej. Do służby trafił w 2009 roku. Oferuje załodze solidną ochronę, ale jego największym atutem jest wyśmienita mobilność. Uzbrojony w armatę automatyczną kal. 30 mm i kierowane pociski rakietowe HJ-73 wóz stwarza poważne zagrożenie dla większości wrogich pojazdów na polu bitwy.

plz891

PLZ-89 – działo samobieżne 7 poziomu

PLZ-89 to chińska gąsienicowa haubica samobieżna kal. 122 mm, po raz pierwszy zaprezentowana w 1999 roku. W kwestii uzbrojenia (wariant radzieckiej haubicy D-30 122 mm) można ją porównać z popularnym 2S1 Goździkiem. Faktycznie została opracowana z myślą o tym samym przeznaczeniu, mianowicie mobilnym pośrednim wsparciu ogniowym piechoty i jednostek zmechanizowanych. Chiński model wykorzystuje jednakże więcej zaawansowanej elektroniki i sprzętu. Prosimy wziąć pod uwagę, że pojazd będzie miał zastosowanie tylko w misjach PvE.

plz051

PLZ-05 – działo samobieżne 9 poziomu

PLZ-05 to najbardziej nowoczesny gąsienicowy chiński pojazd artyleryjski. Do służby wszedł w 2008 roku, zaś został zainspirowany amerykańskim M109A6 Paladin. Wyróżnia się tym, że gracze mają do wyboru dwie różne bronie – szybkostrzelne działo L/52 155 mm z magazynkiem oraz celną, ale wolniej strzelającą armatę L/54. Prosimy wziąć pod uwagę, że pojazd będzie miał zastosowanie tylko w misjach PvE.

cob1

OT-64 Cobra – opancerzony wóz bojowy 5 poziomu

Rozchodzi się o czechosłowacki transporter opancerzony OT-64, zmodernizowany z pomocą bezzałogowej wieży Cobra, opracowanej na Słowacji przez ZŤS Špeciál Trenčín. Niskoprofilowa, jednoosobowa wieża COBRA powstała na przełomie XX i XXI wieku. Po raz pierwszy pokazano ją publiczności w 2001 r. Opracowano ją w celu ulepszenia siły ognia kilu pojazdów, w tym OT-64, BMP-1, BRT-70 i Pandur II. System broni mógł zwalczać cele naziemne i nisko latające.

jar1

OA-82 Jarmila II – opancerzony wóz bojowy 4 poziomu

Opancerzony wóz Jarmila II opracowano pod koniec lat 50. ubiegłego wieku na potrzeby czechosłowackiej armii. Pojazd zajął miejsce radzieckiego BA-64 z czasów II wojny światowej. Jednym z wariantów był ciężko opancerzony wóz, uzbrojony w dwa potężne działa bezodrzutowe vz.59 kalibru 82 mm. Pojazd przeszedł pomyślnie testy, ale z uwagi na niedobory produkcyjne nigdy nie wszedł do produkcji. Historia zakończyła się kupnem węgierskich OT-65.

ptz891

PTZ-89 – niszczyciel czołgów premium 7 poziomu

Z braku zaawansowanych czołgów podstawowych i odpowiednich funduszy w latach 80. zeszłego wieku Chiny sięgnęły do bardziej kreatywnych maszyn, mających na celu zwalczanie wrogich czołgów podstawowych, w tym uzbrojonych w armaty niszczycieli czołgów. PTZ-89 alias Typ 89 jest takim właśnie pojazdem. Powstał w latach 80. XX wieku, ale wyprodukowano niewielką liczbę egzemplarzy. Uzbrojono go w armatę gładkolufową rodzimej produkcji kalibru 120 mm z asystentem ładowania. Siłę ognia uznano za gorszą od radzieckiego działa gładkolufowego 125 mm, w związku z czym wraz z zakończeniem produkcji w latach 90. wycofano z niej też kaliber.

zbd86

ZBD-86 – opancerzony wóz bojowy premium 3 poziomu

ZBD-86 (znany też pod nazwą WZ-501 lub BWP Typ 86) to chińska nielicencjonowana kopia radzieckiego BMP-1, zakupiona od Egiptu w latach 80. ubiegłego wieku. Pojazd do złudzenia przypomina radziecki model. Nawet silnik jest kopią oryginalnego UTD-20. Jedyną różnicę stanowi wyrzutnia ppk Malutka, którą zastąpiono wyrzutnią pocisków rakietowych HJ-73 Red Arrow. W chwili przyjęcia na służbę w 1992 roku był już przestarzały.

CHIŃSKIE MAPY PVP I PVE

W aktualizacji 0.22 wprowadzamy kompletnie nową mapę „Seven Steps”, która zaprowadzi graczy na południe Chin. Obszary sielskie w regionie Baise przeobraziły się w pole bitwy, na którym walczą broniący cywili najemnicy z bezwzględnymi siłami korporacyjnymi. W miejscowej wiosce miejscowe mafie chińskie ukryły cenne informacje wraz ze zdobytą nieuczciwie fortuną. Choć poniosły sromotną porażkę, ich sekrety drzemią gdzieś w teranie. Dowódco, przechwyć obszar i rozgrom przeciwników, a następnie rozpocznij poszukiwania tego, co niebywale może wzmocnić Twoje siły!

night

Operujący w tym samym regionie wrogowie szykują atak na miejscową świątynię. Powstrzymaj ich za wszelką cenę w misji operacyjnej „Pazur tygrysa”!

MAPA GLOBALNYCH OPERACJI KANAŁ

Dowódcy! Wybiła godzina powrotu do Panamy – czeka na Was nowa wersja mapy Kanał.

screens3013

Nowa mapa globalnych operacji składa się z trzech faz i oferuje trzy różne dzikie karty:

 • UAV rozpoznania
 • Uderzenie lotnicze
 • Atak lotniczy AC-130

Nowy element oznacza dobór losowy pierwszych dwóch faz – do chwili rozpoczęcia bitwy nie znasz kombinacji celów!

ZMIANY W MECHANIKACH POJAZDÓW

Do „Armored Warfare” wejdzie szereg zmian, dotyczących mechaniki pojazdów. Oto dwie najważniejsze:

 • Zmiany mobilności
 • Zmiany odnoszące się do stabilizacji broni
 • Poprawki kołowych pojazdów, dzięki którym kierowanie nimi stanie się znacznie łatwiejsze
 • Zmiany, dotyczące mechanizmu Ready Rack

7 Responses to AW – patch 0.22, Art of War

 1. Laknat Tanker pisze:

  Świetnie im poszło … po patchu nie można się zalogować.

  • BattlemoveR BattlemoveR pisze:

   Rotfl… xD
   Czasem mam wrażenie, że goście odpowiedzialni za AW są na etatach w WG. Czysty sabotaż i V kolumna.

  • Ynohj Yoon pisze:

   Goście z AW widocznie nie starają się , więc i gra widać jaka jest , dziwie się kto ich sponsoruje ,że dalej gry nie zamknęli

  • Czolg E100 pisze:

   No nie wiem ja mogłem się logować, ale wieczorem znowu wyłączyli

   Ynohj Yoon gwarantuje ci że gdyby wot istniał w takiej postaci jakiej istnieje i miał tyle graczy co AW to już miesiące temu by był pusty i zamknięty, rakowa artyleria i amunicja premium przez którą większość ciężkich czołgów nadaje się do wywalenia. A AW dostaliśmy jeszcze 925 złota wczoraj za coś w ramach rekompensaty, chyba za to że zaczęli wprowadzać patch bez wcześniejszej informacji, ale nie protestowałem, mało tego kiedyś odzyskałem w wyniku błędu premki które sprzedałem, support pozwolił mi je zatrzymać. A WG? WG założę się że już by wpadło mi na chatę z komornikiem. Może i nie wychodzi im czasami gra. Ale z całym szacunkiem nie są skąpi. Ale nieeeee, ludziom wystarczy serwer na jeden dzień wyłączyć w wyniku błędu wprowadzenia patcha żeby już strzelali z muszelki. Jakby AW było jedyną grą której się takie coś przytrafia. Założę się że tymi płaczkami są ludzie który dostali bana za coś co w wocie by nie dostali i wyładowując swoją frustracje hejtem na grę na innych stronach. Pragnę tylko zauważyć że w WoT ostatnimi czasy co jakiś czas serwery sobie padają same, gra która niby ma fundusze i popularność i jakoś tego hejtu widzę dużo mniej. Czasami widzę hejt na pewne elementy mechaniki AW i zamiast tekstu widzę same pomidory. Narzekanie tam na celność to już w ogóle parodia xd. Nie trafić czołgiem z celnością 0,09 to nie wiem co trzeba robić chyba celować w niebo.

  • mike100_pl mike100_pl pisze:

   Trzeba przyznać że patch-a spier…… ale z tego co widzę to przeprosili i dali kod na 7 dni premki 🙂

Dodaj komentarz